Ekoaktivisté

čtvrtek 5. červenec 2012 00:28

Nejde jim o přírodu a její ochranu. Na to nemají znalosti ani trpělivost. Diskuze s nimi není možná. Jejich metody jsou za hranicí zákona. 

Neštítí se ničeho. Lžou a podvádí, bohužel často za podpory masmédií. Jedním z nejdůležitějších bojišť je pro ně internet. Skrytí pod zdánlivou anonymitou se připravují na své akce.

Při podrobnějším pátrání by se pravděpodobně našlo víc podobných útoků:

Vážená/ý paní/pane, přítelkyně/příteli,

Milý milovníku zelené Šumavy. Rád bych Vám touto cestou poděkoval za Váš dlouhodobý zájem o tento krásný kout naší země. Dovolte mi prosím zprostředkovat Vám vhled do velmi složité situace kolem Národního parku Šumava. Jak jsem již před časem uvedl: Kvůli trapnému rámci legislativních možností nemůžeme postupovat čistě racionálně. Nemůžeme zasahovat tak, jak bychom chtěli."

Čeká nás nelehká doba a Šumava potřebuje informované zastánce. Proto bych Vás rád upozornil na film, který byl realizován z prostředků Správy Národního parku Šumava, tedy také z prostředků Vás, daňových poplatníků. Krátký film můžete zcela zdarma zhlédnout zde nebo si jej objednat na DVD na stránkách tvůrce filmu.

Je nezbytné si uvědomit, že také v oblastech, o kterých film pojednává, jsme v minulém roce naštěstí káceli a jinak zasahovali, což se bohužel neobešlo bez opakovaného překračování legislativního rámce, jenž upravuje naší činnost. V tomto, již druhém roce mého působení, v tomto budeme pokračovat.

Doufám, že tento film přispěje do diskuze o budoucnosti Národního parku Šumava. Ve hře je mnoho! V těchto dnech pan ministr Chalupa pilně pracuje na návrhu zákona o Národním parku Šumava, do budoucna by proto naše postupy mohly být zcela v souladu s legislativou. Vím, že právě Vy, aktivní občané České republiky, si jasně uvědomujete svou možnost svobodně se rozhodnout, kterou stranu svým postojem a svými činy podpoříte. Věřím, že právě Vy si plně uvědomujete svou osobní zodpovědnost za důsledky takovýchto postojů a činů.

Přeji Vám ničím nerušený zážitek a otevřenou mysl při sledování tohoto díla o zcela výjimečném koutu naší země, které Vám zajisté napomůže učinit správné rozhodnutí.

S úctou,

Jan Stráský

npsumava@centrum.cz

Jak dokládá adresa odesilatele, jde o jasný podvod, což potvrdili i na NP Šumava. Prostě jde jen o přípravu dalších obstrukcí a snahu zdiskreditovat protistranu. Odborné argumenty veškeré žádné. Možná vypátrá pachatele policie. NP Šumava sliboval podání trestního oznámení.

Kde končí ekoaktivisté a začínají ekoteroristé? Na jednom z jejich webů (Green Action) o sobě říkají: … za aktivismus nepovažujeme pokusy zprostředkovaného jednání „odborníků“, protože každý by měl mít právo být vyslyšen. Sami tedy přiznávají, že jednat nemohou, problémy a řešení jsou daleko nad jejich chápání. Jak si to představují, ukazují jednotlivé články:

Dopisování s vězni, Jak překonávat zámkové systémy, Aktivistická bezpečnost, Techniky na blokádě, Inspirace pro přímou akci, Jak si vyhledat pole s geneticky modifikovanou úrodou? 

Tahle skupina je evidentně napojena na zahraniční radikály. V jedné větě je schopna mluvit o rakouských aktivistech za práva zvířat a českých neonacistech. Je opravdu podivné, že se proti takovým názorům neohradila ani jedna naše NGO. Možná proto, že řada z nich má podobné názory a je také napojena na zahraniční organizace.

Zatím je jich málo. O každé jejich provokaci ale okamžitě informuje televize a píší noviny. Policie je k jejich výstřelkům až podezřele tolerantní. Komu to prospívá?

V každém případě to škodí všem, kteří mají zájem skutečně přírodu chránit.  

Karel Drábek

Karel Drábek

Karel Drábek

O přírodě a lidech

Celý život jsem se držel vlastních názorů. To ovšem neznamená, že mám vždy pravdu. Blog je způsob komunikace. Nebojte se diskutovat, můžete mi také napsat na karel.drabek@seznam.cz Texty a fotografie autora jsou volné pro nekomerční využití.

free counters

REPUTACE AUTORA:
13,32

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy