Pan Bloger a jeho diskutéři

pátek 12. červenec 2013 12:00

Tento příběh se skutečně stal, i když vypadá téměř pohádkově. Je to příběh lidí, kteří mají nejen zájem, znalosti a schopnosti, ale jsou ochotni se o ně i podělit s ostatními. A co je nejkrásnější, bez nároku na jakýkoli zisk.  

Vlastně vše začalo na sousedním blogu iDnes zavedením lustrací diskutujících. Mnozí čtenáři s tím nesouhlasili a raději odešli jinam. Odešli nebo byli odejiti i někteří autoři. Část se uchytila na serveru diskuteri.eu. Řada diskutujících tam přestala být jen pasivní a začala uveřejňovat i vlastní články.

Blog může sloužit k propagaci a seberealizaci autora, k prosazování jeho názorů, zesměšňování oponentů atd., podobně jako jiná literární díla. Může však také sloužit jako způsob komunikace mezi autorem a čtenáři. Komunikace, která zdaleka nemusí být pasivní. Pan Bloger, vystupující pod přezdívkou Silný Kuřák o tom píše:

dtpTYPPXXWTP7xgXCf51hvVLwYJRYBvuTb1hTR3QpAVSFm844Mtxdj0QR9rJHNPmZChf8tI.jpg Jednoho krásného dne mne napadlo, abych se vyznal z lásky k drobnému, veskrze užitečnému hmyzu, jakým včely nepochybně jsou. Původní záměr byl jakousi odlehčenou formou upoutat na dokonalost přírody a jejích dítek. Článek jsem uveřejnil na diskuzním serveru www.diskuteri.eu. K mému překvapení na něj reagovaly desítky uživatelů veskrze pozitivně a s jistou dychtivostí po dalších podrobnostech ze života včel. Přidával jsem další díly a náhle vznikl nápad některého diskutéra, že by bylo dobré vytvořit z těchto vyprávěnek knížku. A hned ochotně se nabízeli lidé, kteří byli již zkušení ohledně podobných počinů, grafici, fotografové, milovníci přírody, a všichni nabízeli svou pomoc při realizaci. Tak tedy držíte v ruce dílko, které stvořili lidé, kteří se navzájem vůbec neznají, kteří se sešli absolutně náhodně, a kteří měli dobrou vůli. A je to doslova a do písmene práce 21. století, protože vznikla ryze na internetu a nejsem si jist, zda vůbec někdy tímto způsobem nějaká kniha vůbec vznikla. Přeji všem čtenářům, aby se bavili stejně jako my, když jsme ji psali, a aby každému přinesla do života kousek sluníčka, jaký přinášejí včely do života nás všech. Ne nadarmo se o včelách říká, že jsou děti slunce…

Autor knížky dokázal víc, než většina vědeckých odborníků. Poutavým, zajímavým způsobem získal zájem čtenářů a seznámil je čtivou formou s tím, co sám zná. Je to prostě Pan Bloger.


Poznámka:

Knížku lze objednat zde Cena jsou skutečné náklady + poštovné. 

Související články:

Ukázka blogu Silného Kuřáka http://www.diskuteri.eu/clanek/maji-se-vcely-rojit-759-jlu

Kuřákovo včeličky - redakce http://www.diskuteri.eu/tema/5164


Karel Drábek

Karel Drábek

Karel Drábek

O přírodě a lidech

Celý život jsem se držel vlastních názorů. To ovšem neznamená, že mám vždy pravdu. Blog je způsob komunikace. Nebojte se diskutovat, můžete mi také napsat na karel.drabek@seznam.cz Texty a fotografie autora jsou volné pro nekomerční využití.

free counters

REPUTACE AUTORA:
13,32

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy