Zapomenutá pohonná hmota budoucnosti

pondělí 28. červenec 2014 05:50

Všichni jsme to čas od času zažili – někde ve sklepě nebo na půdě se najdou (nejčastěji při úklidu) staré noviny. Můžeme je vyhodit, nebo se podívat, o čem se psalo dřív. Někdy je to humorné, jindy spíš otřesné.

Do benzínu se dnes přidává cokoliv. Někdy to ničí jen motor, jindy zase přírodu. Ceny ropy kolísají, ne z nějakého nedostatku, ale ze snahy na ní co nejvíc vydělat. Uskladnit benzin v kanistrech ve sklepě nebo v garáži se – mírně řečeno – nedoporučuje.

Naštěstí existují vynálezci, kteří myslí na všechno. Tekutý benzin se dá zabalit do zvláštní hmoty, která pak v nádrži zmizí. Samotná hmota je nehořlavá.

pb.jpg

To ovšem ještě není nic proti vynálezu pevného, nevýbušného a hlavně nehořlavého benzínu. Jelikož je nehořlavý, nevznikají z něho nějaké škodliviny. Domyšleno do důsledků, jde o perpetum mobile. Nehořlavý benzin se logicky v nádrži nespotřebovává, vydrží tedy nekonečně dlouho. 

Zároveň jde o první skutečně ekologické palivo. Do naprosté dokonalosti mu chybí maličkost - není obnovitelné. Ale proč obnovovat něco, co je trvanlivé?

Kontrolní otázka - věříte opravdu tomu, co noviny píší dnes? Nebo snad dokonce zprávám v televizi a radiu?

Článek vyšel v Haló, nedělních novinách, 12. září 1948 

Karel Drábek

Karel Drábek

Karel Drábek

O přírodě a lidech

Celý život jsem se držel vlastních názorů. To ovšem neznamená, že mám vždy pravdu. Blog je způsob komunikace. Nebojte se diskutovat, můžete mi také napsat na karel.drabek@seznam.cz Texty a fotografie autora jsou volné pro nekomerční využití.

free counters

REPUTACE AUTORA:
13,32

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy