Sakura

čtvrtek 21. duben 2016 06:33

Jedním ze symbolů Japonska jsou kvetoucí sakury. Pro Japonce jsou i připomínkou pomíjivosti života.

Japonské třešně (Sato-zakura) byly vypěstovány ze dvou v Japonsku zdomácnělých druhů třešní. V japonských zahradách a parcích jsou vysazovány již více než 1 500 let. Vyšlechtěním vznikla řada odrůd s květy jednoduchými nebo naopak plnými. Barva květů je od čistě bílé přes krémovou až k sytě růžové. Opadavé listy jsou zašpičatělé, s pilovými okraji.

Kvetení sakur začíná v Japonsku na Okinawě, koncem března rozkvétají v Tokiu, na Hokkaidu až v dubnu. O začátku kvetení informují zpravodajské programy. Japonci v té době chodí s přáteli a rodinou pozorovat sakury do svatyní a parků.

Z Japonska se sakury rozšířily do Evropy a Ameriky poměrně nedávno. I tak se stalo, že jedna z odrůd, která v Japonsku zanikla, byla znovu objevena v zahradě ve Velké Británii a odtud vrácena zpět do Japonska.

1a.JPG
Kvetoucí sakura v parku
 
2a.JPG
Květy tvoří velké chomáče
 
3a.JPG
Na sluníčku vyniká jemná růžová barva květů
 
4a.JPG
Květy sakury
 
5a.JPG
Za pár dní květy opadají
 
6a.JPG
Sakura začíná odkvétat
 
7a.JPG
Detail květů

Podobné články jsou v rubrice Rostliny

Vzkaz můžete zanechat také v diskusi zde. Nemusíte se přihlašovat, ke vzkazům lze přímo přidávat odpovědi, máte tu smajlíky a RSS. Dají se přidávat i fotografie z internetu. Pište však k tématu a slušně. Trollové jsou odstraněni.

Další kontakty máte vpravo na této stránce. 

A jako tradičně - hudba od BLANKY - račte si kliknout tady  (Madame Butterfly – Giacomo Puccini – Renata Tebaldi (La Scala Milano). 

 
Karel Drábek

Karel Drábek

Karel Drábek

O přírodě a lidech

Celý život jsem se držel vlastních názorů. To ovšem neznamená, že mám vždy pravdu. Blog je způsob komunikace. Nebojte se diskutovat, můžete mi také napsat na karel.drabek@seznam.cz Texty a fotografie autora jsou volné pro nekomerční využití.

free counters

REPUTACE AUTORA:
13,32

Tipy autora

Zajímavé články

Oblíbené blogy